O Spółce

Zakres działalności

Polimex Mostostal S.A. to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych.

Struktura organizacyjna Polimex Mostostal

W nowej strukturze zostały wyodrębnione jednostki operacyjne i jednostki administracyjne.

W jednostkach operacyjnych zostały umiejscowione siły wykonawcze firmy. Funkcje wsparcia są natomiast w całości wyodrębnione w centra usług wewnętrznych jako jednostki administracyjne.

Takie zorganizowanie firmy zapewnia sprawność i efektywność działania, poprawia jakość świadczonych usług jaki również istotnie wpływa na dalsze obniżenie kosztów.

Wdrożenie nowej struktury organizacyjnej jest częścią programu głębokiej restrukturyzacji Polimexu-Mostostalu.

Poniżej prezentujemy strukturę organizacyjną.

Struktura
Fix
Fix
Misja i Wizja

Misja Polimex Mostostal S.A.:
Jako największa spółka budowlana z polskim kapitałem jesteśmy po to by realizować strategiczne projekty w kluczowych sektorach rynku budowlanego ważne dla polskiej gospodarki z wykorzystaniem najnowszych technologii, zachowaniem najwyższych standardów jakości i poszanowaniem środowiska naturalnego.

Wizja Polimex Mostostal S.A.:
Polimex Mostostal jest synonimem polskiego budownictwa przyszłości na światowym poziomie.