Zmiany w zarządach spółek Polimex Energetyka i Naftoremont-Naftobudowa

Nowym prezesem spółki Polimex Energetyka został Mirosław Skowron, który od 1 kwietnia 2016 roku zastąpił na tym stanowisku Jacka Czerwonkę, odwołanego z tej funkcji 31 marca. Natomiast prezesem spółki Naftoremont-Naftobudowa został Marek Osek. Został on powołany 1 kwietnia 2016 roku. Maciej Barycki z dniem 31 marca został odwołany ze swojej funkcji.

Rada Nadzorcza Polimex Energetyka odwołała ze stanowiska wiceprezesa spółki Tomasza Raweckiego.

Nowy prezes Polimex Energetyka, Mirosław Skowron, posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Ostatnio był wiceprezesem zarządu spółki ENERGA Wytwarzanie, a także, równolegle, prezesem ENERGA Elektrownie Ostrołęka.  Wcześniej w latach 2012-2013 pełnił funkcję prezesa ENERGA Invest. Był również prezesem oraz dyrektorem generalnym w PGE Elektrownia Opole.

Mirosław Skowron ukończył Wydział Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej. Jest także absolwentem Politechniki Warszawskiej i ICAN Institute na Harvardzie.

Marek Osek, nowy prezes Naftoremont-Naftobudowa, od 2011 roku był związany z firmą Trasko-Inwest, w której najpierw pracował jako kierownik budowy, a później jako dyrektor projektu w dziale budownictwa przemysłowego, gdzie zajmował się zarządzaniem projektami „zaprojektuj i zbuduj”, był odpowiedzialny za oferowanie i pozyskiwanie kontraktów, a także nadzorowanie prac projektowych oraz procedur pozyskiwania pozwoleń na budową i użytkowanie. Wcześniej pracował m.in. w firmach: Murapol, ZUE „epeKoks” oraz ZUT „TechKoks”.

Marek Osek jest absolwentem Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu.