Zakłady Azotowe Puławy wybrały ofertę konsorcjum z Polimeksem Mostostalem na budowę bloku energetycznego

Azoty

 

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” wybrał ofertę Polimeksu Mostostalu, Polimeksu-Energetyka i SBB Energy jako najkorzystniejszą w przetargu na generalnego wykonawcę budowy węglowego bloku energetycznego w elektrociepłowni Zakładów Azotowych w Puławach. Wartość kontraktu to prawie 1,16 mld zł netto.

Przetarg dotyczył budowy bloku ciepłowniczo-kondensacyjnego z kotłem pyłowym węglowym na węgiel kamienny o mocy do 100 MWe/300 MWt w puławskich Azotach.

„Cieszy nas fakt, że nasza firma została wybrana do realizacji tego kluczowego projektu dla Grupy Azoty jak i całego województwa lubelskiego. Ten blok zapewni bezpieczeństwo energetyczne dla Zakładach Azotowych w Puławach, a także jest to kolejna realizacja Polimex Mostostal, która spełni unijne normy emisji zgodne z tzw. konkluzjami BAT.” – powiedział Krzysztof Figat Prezes Polimex Mostostal S.A.

Rozpoczęcie projektu planowane jest na wrzesień 2019 r., realizacja inwestycji wg formuły „pod klucz” ma potrwać 36 miesięcy, a jej zakończenie przewidziane jest na trzeci kwartał 2022 r. Regularna eksploatacja nowego bloku ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2022 r.