Polimex-Mostostal S.A. Liderem Bezpieczeństwa Technicznego

UDT główne

 

29 maja br. na uroczystej Gali V edycji Rankingu „Lider Bezpieczeństwa Technicznego” Krzysztof Figat Prezes Zarządu Polimex-Mostostal S.A. odebrał nagrodę Lider Bezpieczeństwa Technicznego, jaką w tym roku przyznano Spółce Polimex-Mostostal S.A.

To dla mnie ogromy zaszczyt odbierać prestiżową nagrodę Lidera Bezpieczeństwa Technicznego. Ten tytuł honoruje cały nasz zespół – pracowników Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i dbałością o bezpieczeństwo techniczne zasłużyli na takie wyróżnienie.

To kolejny tytuł lidera bezpieczeństwa jaki mam zaszczyt odbierać w tym roku. To dowód uznania,
że cała Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal jest wiarygodnym partnerem w biznesie, zapewniającym wysokie standardy bezpieczeństwa w realizacji powierzonych nam projektów.

Tytuł Lider Bezpieczeństwa Technicznego to nagroda i dowód uznania dla nas wszystkich – dla Polimex-Mostostal. To również kolejne zobowiązanie, by swoją pracą dawać przykład jakości i bezpieczeństwa przez kolejne lata.” – powiedział Krzysztof Figat, Prezes Zarządu Polimex-Mostostal S.A.

Głównym celem rankingu Urzędu Dozoru Technicznego pod hasłem Lider Bezpieczeństwa Technicznego jest popularyzowanie działalności na rzecz bezpieczeństwa urządzeń technicznych. W konkursie wyróżniane są firmy i instytucje, które wykazują szczególną dbałość o bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń, środowisko i bezpieczeństwo ludzi, w obszarze związanym z urządzeniami i systemami technicznymi. Ranking ma na celu uhonorowanie codziennych wysiłków instytucji oraz przedsiębiorstw, które w skali kraju wyróżniają się najwyższym poziomem bezpieczeństwa technicznego i stanowią przykład do naśladowania dla innych.

Łącznie do rankingu przystąpiło i zostało zgłoszonych ponad 140 firm i instytucji. Nad stworzeniem Rankingu Podmiotów pracowała Kapituła, w skład której wchodzili przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz UDT. Kapituła rankingu w każdej z kategorii przyznała tytuł Lidera Bezpieczeństwa Technicznego. Ponadto, biorąc pod uwagę ilość i rodzaj nadesłanych zgłoszeń, Kapituła rankingu zdecydowała się, wyróżnić 4 firmy i instytucje w każdej z kategorii, przyznając im dyplomy uznania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego.

 

Firmy nominowane i zwycięzcy w V edycji Rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego:

KATEGORIA I - Eksploatujący urządzenia techniczne

IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli

KGHM Polska Miedź S.A. - LIDER BEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

FERRERO Polska Sp. z o.o.

CMC Poland Sp. z o.o.

Grupa Żywiec S.A. - Arcyksiążęcy Browar w Żywcu

 

 

KATEGORIA II - Wytwarzający urządzenia techniczne

CGH Polska Sp. z o.o.

ZETKAMA Sp. z o.o.

Polimex Mostostal S.A. - LIDER BEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

Remontowa LNG Systems Sp. z o.o.

PUTiB „Serwis Utrzymania Ruchu” Sp. z o.o.

 

 

KATEGORIA III - Laboratoria uznane przez UDT

PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów – Laboratorium Badań Materiałowych – LIDER BEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

PUH TEST Sp. z o.o. Sp. k. Laboratorium Badań Materiałowych

Przedsiębiorstwo Usług Naukowych i Technicznych NDTEST Sp. z o.o.

Instytut Metalurgii Żelaza im. Stanisława Staszica

KOLI Sp. z o.o.

 

 

KATEGORIA IV – Przedsiębiorstwa działające innowacyjnie w obszarze bezpieczeństwa technicznego

Transition Technologies S.A. – LIDER BEZPIECZEŃSTWA TECHNICZNEGO

Inspectios

Atende S.A.

EC Test Systems Sp. z o.o.

ComCERT S.A.

 

Obrazki galerii: